We Dream, Develop, Realise, Test, Produce and Deliver

Sosyal Sorumluluk

İnsan Kaynakları'nın önemine inanıyoruz. Çalışanlarımız ise en değerli varlığımız. Faaliyet gösterdiğimiz tüm lokasyonlarda; çalışanlarımız, kamu, sivil toplum kuruluşları ve diğer ortaklarımız ile birlikte, topluma karşı sorumluluklarımızı yerine getirmekten gurur duyuyoruz.

 • Education & Training

  Kütahya Öğrenci Yurdu

  Kütahya'da 300 öğrenci kapasiteli Öğrenci Yurdu İnşaatı yapılmıştır.

 • Staj ve Burs

  Üretim teknikleri konusundaki liderliğimizi sürdürebilmek için, yakın çevredeki eğitim merkezleri ile daima irtibat içindeyiz. Böylece, bilgi birikimimizi sürekli olarak mercek altında tutarak güncel seviyede kalmayı başarmaktayız. Bu eğitim merkezleri ile işbirliği içinde, staj ve burs imkanları yaratarak yeni gelişmeleri takip eder ve uygularız. Bu nedenle de çalışanlarımızın başarılı çocuklarına burs vererek onları destekleriz.

 • Meslek Yüksekokulları'na Destek

  Çevredeki bazı Meslek Yüksekokulları'na yaptırdığımız laboratuar ve kütüphane, bu okullara verdiğimiz desteklere örnektir.

 • Okul Restorasyonları

  Eğitimin öneminin farkındayız. Bu nedenle üzerimize düşen sorumluluğu alarak, yerel eğitim yetkilileri ile birlikte, köy okullarının bina restorasyonlarını desteklemekteyiz.

 • Trafikte Yol Güvenliği

  Trafikte güvenlik konusunda bilinç ve eğitim, küçük yaşlardan itibaren başlar. İşte bu nedenle 2011'de okul öncesi çocuklar için, araç simülasyonu ile emniyet kemer kullanımının önemini anlatan bir eğitim programı düzenledik.

 • Çevreye Karşı Duyarlılık

  Geleneksel 23 Nisan Çocuk Bayramı – TEMA Projesi

  Çocuklarımız, geleceğimizdir. Doğal zenginliklerimizi korumak kadar, çocuklarımıza çevre bilincini aşılamak da görevimizdir. Her yıl 23 Nisan Çocuk Bayramı'nda, TEMA ile işbirliği içinde, çalışanlarımızın ilköğretim çağındaki çocukları ile birlikte onların adına ağaç diktirerek ailelerine “TEMA Teşekkür Sertifikası” gönderiyoruz.

 • Çevre Kulübü

  Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında ve çalışanlarımızın çevre bilincini arttırmak amacı ile şirket bünyemizde "WCM Çevre Kulübü" ve “Enerji Tasarruf Okulu” kurduk.

 • Çevre Haftası

  Her yıl Haziran'ın ilk haftasında “Çevre Haftası” düzenliyoruz. Bu aktiviteler sırasında, çalışanlarımızı çevre ve enerji tasarruf yöntemleri konusunda eğitiyor, onlara çam fidanı, enerji tasarruflu ampül ve benzeri ev gereçleri hediye ediyoruz.

 • İş Sağlığı ve Güvenliği

  İş Güvenliği Haftası

  Her yıl 4-10 Mayıs tarihleri arasında 'İş Güvenliği Haftası'nı kutluyoruz. Bu kutlamalar sırasında çalışanlarımızdaki 'İş Sağlığı ve Güvenliği' bilincini arttırmak amacıyla eğitimler, paneller ve ödüllü yarışmalar organize ediyoruz.

 • 'İş Sağlığı ve Güvenliği' Konulu Resim Yarışması

  Çalışanlarımızın çocukları, yaptıkları resimlerle bize 'İş Sağlığı ve Güvenliği'ne nasıl baktılarını anlattılar. Bu resimler üretim tesislerimiz içindeki çeşitli alanlarda sergilenmektedir.

 • Spor

  Yaz Spor Okulları

  Son 10 yıldır, grup şirket çalışanlarımızın 7-12 yaş arası çocukları için yaz sporları aktiviteleri düzenliyoruz. Bu aktiviteler, kendi bünyemizdeki spor tesislerinde, ücretsiz olarak yapılmaktadır (spor giyim ve servisi dahil). Bazı öğrencilerimizin profesyonel futbol ve basketbol liglerinde oynadığını bildirmekten gurur duyuyoruz.

 • Grup Şirket Turnuvaları:

  Futbol, Basketbol ve Voleybol branşlarında kendi turnuvalarımızı düzenliyoruz. Ayrıca, yerel maçlara katılıyor ve farklı firmaların takımlarıyla da karşılaşma yapıyoruz.

 • Kan Bağışı

  Kan Bağışı

  Her yıl Kızılay ile işbirliği içinde, kendi kan bağışı kampanyamızı düzenliyoruz

 • Diğer

  Diğer

  İkinci El Kitap Toplama Kampanyası, Huzurevi Ziyaretleri, İş Güvenliği Konulu Resim Yarışması gibi pek çok farklı sosyal sorumluluk kampanyalarını da düzenlemekteyiz. Şirketimiz aynı zamanda AKUT üyesidir.